Kossuth- és Prima Primissima-díjas gobelintervező- és textilművész
1976-ban szerzett diplomát gobelin szakon. Fiatal művészként az élet, a természet szépségei ragadták meg. Zöld tavaszi mezőket, vulkánt, cseppköveket és hömpölygő vízesést szőtt. Alkotásainak anyaga mindig a kender volt, amelyet II. kerületi otthonának kertjében maga tekercselt és színezett. Ez az anyag sokféle felület létrehozására alkalmas, a domború, keményebb textúrától a puhább bolyhos felületekig. - Szövés közben sokat gondolkodom az életről és a művészetről. A művészet a hétköznapok fölé emeli az embert, rávilágít azokra az igazán fontos dolgokra, amelyek nem pénz és nem társadalmi helyzet függvényei – mondta egy vele készült interjúban Kubinyi Anna.
Domborelemekkel gazdagított alkotásaiból számos kiállítás nyílt vidéki városokban és a fővárosban is. 1990-ben a Vigadó Galériában megrendezett tárlata tizenöt év munkáját mutatta be. A kiállítás nem talált visszhangra, amit a művész kudarcként élt meg. Úgy érezte, ahhoz, hogy fejlődjön, el kell hagynia otthonát. Lányaival Franciaországba költözött, ahol a bátyja is élt. Testvére közelsége biztonságot jelentett számára. 1990-től 2000-ig Franciaországban dolgozott, kiállításai nagy sikert arattak: hat nagy önálló kiállítása volt ebben az időszakban, többek között Nizzában, Monacóban, Cagnes-sur-Merben. Kubinyi Anna azonban egyre jobban vágyott vissza hazájába, a Millecentenárium évében végül hazatért.
Több mint három évtizeden át volt II. kerület lakója. Bár vidékiként nehezen barátkozott meg a fővárossal, budai otthonát mindig nagyon szerette. – Egy nyugodt sziget ez számomra, ahová nagyon jó érzés hazatérni, és ahol jó dolgozni. Műveimet több II. kerületi kiállítóhely is bemutatta, így például a Vízivárosi Galéria és a Klebelsberg Kultúrkúria - vallotta.
2001-ben nagy változás következett be az életében - és egyben a művészetében is. Részt vett egy erdélyi tanulmányúton, amelynek hatására az ősi, népművészeti motívumok kerültek alkotásai középpontjába. Fő ihletői a székely kapuk lettek. Több méter magas alkotásain hónapokig dolgozott, a világtól elzártan. Monumentális művei elvarázsolták a közönséget, egyre több elismerésben részesült itthon és külföldön is. Közben rátalált Kőrösi Csoma Sándor alakjára is, akinek emlékét elkezdte ápolni: felújította például a keletkutató Indiában, Dardzsilingben található síremlékét. Kőrösi Csoma Sándor halálának 170. évfordulója alkalmából a calcuttai Victoria Memorial Hallban mutatták be emléktextiljeit. Kubinyi Anna rendszeresen kiállított erdélyi városokban, legutoljára Csíkszeredában láthatta textiljeit az erdélyi közönség. Utolsó munkáinak egyike a Csíksomlyó szellemiségét, a katolikus kegyhely múltját és jelenét összefoglaló textilképe volt.
Kubinyi Anna 2015. március 27-én hunyt el 66 éves korában.