A nehezen belátható, balesetveszélyes kereszteződésben az autósok gyakran egymástól eltérően vélekedtek a KRESZ-ről és az elsőbbségi viszonyokról.
Az öt utca betorkollását egyesítő terület mellett ráadásul egy iskola is működik, ami miatt még inkább fontos volt a II. Kerületi Önkormányzat számára, hogy rendezze a kereszteződést. A fejlesztés célja nem a forgalom gyorsítása volt, hanem, hogy biztonságos áthaladást nyújtson a közlekedésben részt vevő gyalogosoknak, kerékpárosoknak és gépjárműveknek egyaránt.

A II. kerület nyolcadik, a környéken élők és az arra közlekedők által régóta várt körforgalmi csomópontja megvalósult: elbontották a régi utakat, és ötágú körforgalmat alakítottak ki, járdák épültek, de rendezték a vízelvezetést és a világítást is. A kereszteződésen az Ördögárok utca–Zsíroshegyi út vonalon kerékpárút vezet át. A beruházás legfontosabb eleme volt, hogy a gyalogosok sokkal nagyobb biztonságban jussanak át a forgalmas utakon, erre főként a szomszédos Remetekertvárosi Általános Iskolába járó diákok miatt volt nagy szükség. A gyalogosok már minden úttorkolatban zebrán kelhetnek át.
A beruházás tervezése előtt forgalomszámlálást végeztek és vizsgálták azt is, hogy esetleg egy lámpás kereszteződés, vagy a körforgalom lenne-e a jobb megoldás. Végül a kerületünkben több helyszínen is bevált forgalomtechnikai megoldás mellett döntöttek a szakértők. A körforgalom ugyan nem csökkenti a környéken áthaladó autók számát, és nem is a forgalom gyorsítására szolgál, de a könnyebb áthaladás érdekében az autóval az Ördögárok utcából jobbra, a Nagyrét utcába kanyarodó járművek külön lekanyarodási lehetőséget kaptak még a körforgalom előtt.

A Nagyrét utca–Ördögárok utca–Zsíroshegyi út csomópontot – a terveknek megfelelően – még az iskolakezdés forgalmasabb időszaka előtt birtokba vehették az arra közlekedők. Az utak mentén és a kis szigetekre a beláthatóság miatt nem telepítenek zöldet, de a körforgalom közepén lapzártakor még zajlott a növények ültetése.